Skip to content
Strona główna » Miłość » Miłość przez Internet – plusy i minusy

Miłość przez Internet – plusy i minusy

Czy prawdziwe uczucie może zrodzić się w sieci? Ależ owszem, czemu nie! W dzisiejszych czasach w Internecie możemy znaleźć praktycznie wszystko i to od ręki…w tym również miłość! Nic powinno zatem dziwić to, że amerykańscy naukowcy twierdzą, że receptą na długie, szczęśliwe, wspólne życie  jest właśnie poznanie miłości przez Internet!  Inni twierdzą natomiast, że związki zapoczątkowane w sieci oparte są na kłamstwie i sztucznym kreowaniu rzeczywistości. Prawda, jak to prawda- zawsze leży pośrodku.

Pozytywy miłości w sieci

Szczere i odważne rozmowy od samego początku, brak niezręcznej ciszy podczas pierwszego spotkania w realu, trzeźwe ocenianie rzeczywistości, czy po prostu łatwość nawiązania relacji nawet dla nieśmiałych osób- to najczęstsze zalety wymieniane przez osoby, które postanowiły poszukać miłości w Internecie i faktycznie ją tam znalazły. Nie można mieć wątpliwości -związek zapoczątkowany w sieci w dzisiejszych czasach ma sens. Cybermiłość zyskuje coraz większe rzesze zwolenników. Niemal każdy zna kogoś kto poznał się wirtualnie i tworzy udany związek w realu.

Randkowanie przez Internet otwiera okno na świat i pozwala dość dobrze się dopasować. Podobają ci się Mulaci lub Azjatki? Żaden problem. Za pośrednictwem szeregu dostępnych portali miłosnych i randkowych aplikacji możesz wejść w interakcję z kim tylko marzysz, a jeśli ci się poszczęści może i  stanąć na ślubnym kobiercu. Dzięki możliwościom Internetu nie musisz wierzyć w ślepy traf jak np. wtedy gdy spotykasz kogoś w pubie. Możesz wpisać cechy wymarzonej drugiej połówki, a specjalnie skonstruowany algorytm dopasuje cię do kogoś kogo szukasz. Chcesz mieć bratnią duszę z którą możesz dzielić wspólne pasje? Żaden problem. Brzmi jak bajka? Taka jest i będzie otaczająca nas rzeczywistość, zdominowana przez technologię.

Negatywne strony randkowania w Internecie

Randkowanie w sieci często jednak może również sprawić zawód. W Internecie wszechobecna jest ściema. Filtry, Photoshop i innego rodzaju upiększacze mogą skutecznie zaburzyć postrzeganą przez nas, sztucznie wykreowaną w cyberprzestrzeni rzeczywistość, a o rozczarowanie drugą połówką, zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny w Internecie naprawdę nie jest trudno. Konfabulacje i nagminne naciąganie faktów, przedstawianie się w jak najlepszym świetle np. jako wybitnego płetwonurka, najlepszą akrobatkę czy bogatą podróżniczkę- potrafi łatwo przyciągnąć wianuszek adoratorek lub adoratorów, ale równie skutecznie ich odstraczyć, gdy prawda przypadkiem wyjdzie na jaw. W sieci mamy „do wyboru, do koloru”. Z jednej strony  duży wybór potencjalnych kandydtatów lub kandydatek to kusząca opcja, z drugiej strony naprawdę łatwo jest się sparzyć w gąszczu potencjalnych pretendetntów lub pretendentek, które  łatwo oferuje Internet.

Kolejną pułapką internetowej miłości może okazać się idealizowanie drugiej osoby. Dzieje się tak dlatego, że w początkowej fazie takiej cyber znajomości pierwsze skrzypce gra stety niestety, ale twoja wyobraźnia. Wiele sobie dopowiadasz. Widzisz świat tak jak chcesz go widzieć, niekoniecznie jednak takim jakim jest. Finalnie bardzo często przeniesienie wirtualnej znajomości do rzeczywistości kończy się więc sromotną porażką. Wiele takich internetowych miłości w rezultacie sprowadza się więc tylko i wyłącznie do seksu.

Miłość w Internecie niesie wiele szans, ale również i pułapek.  Nie mniej jednak może być doskonałym rozwiązaniem, które umożliwia poznanie drugiej połówki i może ułatwić znalezienie prawdziwego szczęścia w miłości. Warto więc zaryzykować, ale nie należy zatracać się w internetowej miłości zbyt długo. Prawdziwe emocje i uczucia, w tym miłość właśnie najszybciej odnajdziemy bowiem w realu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *