Skip to content
Strona główna » Poradniki » Jak poradzić sobie po rozstaniu?

Pierwsza myśl po rozstaniu u wielu osób to po prostu – koniec świata. Nic dziwnego osoba, która była niegdyś całym Twoim światem z dnia na dzień staje się obcym człowiekiem, a jedyne co Was teraz łączy to wspomnienia. To boli. Często mocno, długo i naprawdę dotkliwie. Jak zatem poradzić sobie po rozstaniu i szybko stanąć na nogi? Oto kilka skutecznych sposobów.

#1 Unikaj lub co najmniej ogranicz do niezbędnego minimum kontakty z partnerem

To najważniejsze co możesz teraz zrobić. Nie wchodź na social media ex, nie stalkuj go na każdym kroku. Nie pisz, nie dzwoń. Staraj się po prostu nie interesować jego życiem. Nie oglądaj jego zdjęć na instagramie, nie pytaj co u niego słychać. Po prostu odetnij się. Na początku może wydawać się to niemożliwe, bo jak można z dnia na dzień zupełnie skreślić osobę, która była numerem 1 w naszym życiu? Dotyczy to głównie osób porzuconych.  Doświadczenia życiowe wielu ludzi pokazują, że można i to całkiem skutecznie, przede wszystkim z szacunku do samego siebie. Nie oznacza to, że będzie łatwo, ale na pewno pozwoli Ci to szybciej się podnieść i stanąć na nogi. Po co się dołować? Postaraj się zamknąć ten rozdział i idź w swoją stronę.

#2 Nie rozpamiętuj i nie pytaj dlaczego tak się stało

To krok numer dwa. Po prostu nie rozdrapuj ran, bo będą się dłużej goić. Nie pytaj dlaczego, co poszło nie tak. Zamiast tego pomyśl, że widocznie tak miało być. Staraj się zaakceptować rzeczywistość i bierz ją taką jaka jest. Będzie Ci dużo łatwiej. Jeśli ktoś zdecydował, że nie chce dłużej z Tobą być to po prostu przystań na to. Nie możesz zmusić nikogo by Cię kochał. Na pewne rzeczy w życiu nie mamy wpływu i to jest dobre. Pamiętaj, że chociaż na razie możesz tego nie widzieć to w istocie nie ma tego złego, co prędzej czy później nie wyszłoby na dobre. Zamiast rozpamiętywania zadaj sobie pytanie: co dał mi ten związek? Jakich błędów należy unikać w przyszłości? Czego się o sobie dowiedziałam?

#3 Wyjdź do ludzi, zajmij czymś głowę

Nie pogrążaj się w rozpaczy, smutku i samotności. Nie unikaj ludzi, wręcz przeciwnie wyjdź do nich. Właśnie teraz najbardziej ich potrzebujesz. Otaczaj się życzliwymi przyjaciółmi przy których czujesz się dobrze, którzy potrafią dać Ci czas, podnieść Cię na duchu, sprawić, że poczujesz się wartościową osobą. Jeśli tego potrzebujesz – wygadaj się, będzie Ci lżej. Nie unikaj pracy. Staraj się zająć głowę czymś innym niż rozstanie.

#4 Skup się na samodoskonaleniu i znajdź czas dla siebie

To doskonały moment. Dotychczas nie było czasu na czytanie, naukę języków, czy na squasha? Już jest. Popatrz na to w ten sposób.  Możesz robić tyle nowych rzeczy i w ten sposób się rozwijać. Możesz też wrócić do swoich starych pasji. Postaw na zdrowy styl życia by w ten sposób odnaleźć równowagę. Zatroszcz się o siebie. Traktuj się dobrze. To bardzo ważne. Bądź dla siebie wyrozumiała, mów dobrze o sobie. Postaraj się zaprzyjaźnić ze sobą.

Czas leczy rany, ale ten czas najpierw trzeba przetrwać. Nikt nie mówi, że będzie łatwo, ale dzięki powyższym radom może być łatwiej. Rozstanie zawsze pozostawia po sobie ślad. Musisz przejść przez  fazy rozstania – rozpaczy, zdrowienia, zrozumienia i transformacji. Szybki powrót do równowagi jest możliwy, ale tylko od  Ciebie zależy kiedy do niej wrócisz i staniesz na nogi. Rozstanie to nie koniec świata. To cenna lekcja, z której należy szybko wyciągnąć wnioski i iść dalej… w stronę słońca i miłości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *