Skip to content
Strona główna » Zdrowie » Leki » Winstrol – steryd na budowę mięśni

Winstrol – steryd na budowę mięśni

Stazolol, czyli bardzo popularny pod nazwą Winstrol steryd. Niebezpieczny oraz toksyczny preparat stosowany na szybki wzrost masy mięśniowej.

Steryd budujący masę mięśniową — Winstrol

Steryd pod nazwą Winstrol to handlowa nazwa Stanozololu. Jest to steryd anaboliczny, bardzo popularny jako środek pobudzający i dopingujący. Swoją największą popularność preparat ten zyskał w kulturystyce, gdzie jest wykorzystywany do zwiększenia i wzrostu masy mięśniowej. Niestety stosowanie tego środku niezależnie od dziedziny sportu czy też potrzeb osób go stosujących niesie ze sobą groźne dla zdrowia skutki uboczne ze względu, iż jest substancją bardzo toksyczną. Sprawdź, jakie niebezpieczne konsekwencje i wpływ ma winstrol na zdrowie człowieka. Jak brać winstrol i jak odpowiednio go dawkować, aby nie doprowadzić do zatrucia organizmu.

Winstrol jest sterydem silnie anabolicznym, czyli wykazującym właściwości budujące tkankę mięśniową. Wspomaga przemiany chemiczne zachodzące w mięśniach oraz ma zależność wpływową na szybkość transportu składników odżywczych w kierunku przez błony komórek mięśniowych, a także pomaga zwiększyć syntezę białek.
Efektem tych działań jest wzrost jakości posiadanej masy mięśniowej oraz siły. Dzięki niemu można uzyskać twardy mięsień bez wody oraz tłuszczy. Wyprodukowany mięsień jest czystej i doskonałej jakości. Dość często dlatego jest stosowany w różnych dziedzinach sportu.

Winstrol to pochodna DHT (Dihydrotestosteronu). DHT jest metabolitem testosteronu, najczęściej znanego i rozpoznawalnego hormonu anabolicznego. Wspomaga syntezę białek mięśniowych oraz stymuluje ich rozwój do budowy mięśni. Poziom DHT jest również zależny od poziomu testosteronu w organizmie. Im wyższy poziom testosteronu, tym również wyższy poziom DHT. Według najnowszych badań niektórych badaczy DHT nie ma większego wpływu albo nawet i żadnego na mięśnie. Natomiast odpowiada jedynie za negatywne działanie testosteronu, wpływając na łysienie, łojotok czy przerost prostaty.

Winstrol w medycynie

Wykorzystanie preparatu jakim jest winstrol w medycynie jest również popularne. Znajduje zastosowanie głównie w długotrwałym leczeniu obrzęku naczynioruchowego. Stan ten powoduje obrzęk twarzy oraz kończyn, narządów płciowych, ściany jelit i gardła. Stanozolol może zmniejszyć częstość oraz nasilenie pojawiających się ataków.

Przeciwwskazania do przyjmowania winstrolu

Jak każdy lek i preparaty, tak również winstrol posiada przeciwskazania do jego przyjmowania.
Przed rozpoczęciem zażywania stanozolu należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:

 • wyleczonego już raka prostaty lub rak piersi
 • hiperkalcemii, czyli stanu związanego z wysokim poziomem wapnia we krwi
 • jeśli zmagasz się z chorobą serca lub chorobą naczyń krwionośnych
 • przebyłeś zawał serca
 • posiadasz wysoki poziom cholesterolu we krwi
 • masz problemy z krzepliwością krwi
 • zażywasz doustne leki przeciwzakrzepowe
 • towarzyszy Ci cukrzyca
 • posiadasz problemy z wątrobą lub nerkami

Winstrol skutki uboczne i objawy zatrucia 

Istnieje wiele objawów zatrucia winstrolem, które można zaobserwować. Najgroźniejszym powikłaniem jest jednak objaw związany z dysfunkcją wątroby. Należą do nich m.in. bóle brzucha, oddawanie jasnych stolców oraz ciemnego moczu. Zatrucie winstrolem może objawiać się również zmęczeniem, nudnościami albo wymiotami, zażółceniem cery lub białek oczu — są to charakterystyczne objawy przy chorobie jaką jest żółtaczka. Istnieją sporadyczne przypadki, kiedy negatywne skutki przyjmowania winstrolu, mogą doprowadzić do śmierci chorego pacjenta.

Winstrol dawkowanie

W zależności od preferencji lek Winstrol jest dostępny w dwóch formach:

 • Winstrol tabletki
 • Winstrol zastrzyki — ampułki do wstrzykiwań

Dla osoby początkującej która dopiero rozpoczyna stosowanie sterydu jakim jest winstrol dawkowanie, jest szczególnie istotne. Należy przeprowadzać je prawidłowo nie przekraczając zalecanych dawek. W przypadku tabletek trzeba stosować się do zaleceń producenta na opakowaniu. Zazwyczaj przyjmowanie winstrolu określone jest w przedziale 20-50 mg na dobę. Tabletki w takiej ilości mogą działać nawet do 9 godzin. Zastrzyki z winstrolem stosuje się w dawkach 50 mg co 2-3 dni, ponieważ ich działanie na organizm jest znacznie dłuższe i wynosi nawet do 48 godzin. Całą kurację należy przyjmować nie dłużej niż 4-6 tygodni.

Należy jednak pamiętać i mieć na uwadze, że winstrol jest substancją toksyczną, szczególnie w dużych dawkach, dlatego warto jednocześnie przyjmować leki ochronne szczególnie leki osłonowe.

Skutki uboczne przyjmowania winstrolu

Winstrol jest niezwykle toksyczny, gdy jest spożywany w dużych dawkach. Objawy zatrucia organizmu mogą objawiać się jako:

Reakcje alergiczne:

 • trudności z oddychaniem, obrzęk błon śluzowych zarówno gardła, jak i warg, a także języka, czy nawet twarzy
 • Obrzęk rąk lub nóg szczególnie w okolicy kostek
 • częste erekcje występujące u mężczyzn czy też powiększone piersi u mężczyzn
 • nieustannie zachrypnięty głos
 • problemy związane z wypadaniem włosów
 • zaburzenia miesiączkowania u kobiet
 • wystąpienie lub nasilenie objawów trądziku
 • problemy ze snem i Bezsenność
 • Ból głowy
 • „suche” stawy

Winstrol jest szczególnie nisko androgeny. Jednak kobiety mogą odczuwać skutki uboczne w postaci wzmocnienia drugorzędowych cech męskich.

Winstrol efekty

Jako, iż preparat jest silnie toksyczny, zaleca się jego stosowanie zgodnie z ulotką, aby nie dopuścić do zatrucia organizmu. Poprzez zażywanie sterydu jakim jest winstrol efekty są widoczne już po 24h. Należy również mieć na uwadze, że wszystko jest zależne od obecnej formy masy mięśniowej.  

Winstrol podczas ciąży i karmienia piersią

Przyjmowanie preparatu jakim jest winstrol w ciąży nie jest zalecane. Steryd może powodować wady wrodzone u płodu. W przypadku karmienia piersią nie wykonano aktualnie badań w kierunku przenikania substancji do mleka matki. Z tego względu nie należy przyjmować preparatu na własną rękę. Przed decyzją o zażywaniu winstrolu, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym

Winstrol cena

Cena preparatu jest zależna od jego formy oraz od producenta. Warto jednak kupować preparat u sprawdzonych źródeł, najlepiej w aptekach, gdzie winstrol cena rozpoczyna się od kwoty około 100 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *