Skip to content
Strona główna » Poradniki » TOP 4 pomysły na pierwszą randkę

TOP 4 pomysły na pierwszą randkę

Pierwsza randka to nie lada wyzwanie, które potrafi naprawdę zestresować. Nie da się ukryć, że to od niej zależy dalsza znajomość. Randkę należy zaliczyć do udanych jeśli pomiędzy osobami, które postanowiły spędzić czas we własnym towarzystwie… zaiskrzy. Oto 4 najlepsze pomysły na pierwsze randki, które mogą spowodować, że łatwiej będzie poczuć do siebie miętę.

#1 Spacer

Nie ma nic bardziej niezobowiązującego niż spacer. Idąc razem i po prostu rozmawiając bardzo prosto nawiązać znajomość i nić porozumienia. Nie musicie – jak chociażby siedząc w restauracji patrzeć sobie w oczy i gorączkowo myśleć o czym macie rozmawiać. Jeśli gadka nie będzie się kleić możecie przecież milczeć, w ostateczności tłumacząc to tym, że napawacie się pięknem przyrody, a potem zakładając najbardziej katastrofalną wersję- szybko się oddalić. Spacer to dobry pomysł na pierwszą randkę i to o każdej porze roku. Jeśli wszystko potoczy się w dobrym kierunku, kolejna randka murowana. Nie ma się co spieszyć. Na pierwsze randki warto wybierać neutralne miejsca, gdzie można czuć się swobodnie.

#2 Kawiarnia/Pub

Kawiarnie i puby, a nie restauracje są dobrymi miejscami na pierwsze randki. Dlaczego? A no dlatego, że zawsze należy brać pod uwagę dwa scenariusze pierwszej randki– optymistyczny i pesymistyczny. Zakładając, że pierwsze randki są ryzykowne, bo dwie osoby dopiero się poznają i nie wiedzą czego mogą się spodziwać, lepiej uniknąć stresu. Stresu związanego chociażby z tym, że restauracje nie są naszym naturalnym środowiskiem i zazwyczaj nie chodzimy tam codziennie. Problemem na pierwszej randce w restauracji może być menu. Co wybrać? Z takimi problemami prawdopodobnie częściej będą się mierzyć kobiety. Czy coś wege i być trendy, czy może wręcz przeciwnie- coś mięsnego by nie wyjść na taką co to wiecznie się odchudza? Co jeśli rozmowa będzie sztywna? Jak się ulotnić? Kto zapłaci rachunek? Najważniejsze by pierwsza randka wywoływała pozytywne wspomnienia, a nie by na jej wspomnienie czuć zażenowanie czy jakiekolwiek skrępowanie. Dlatego  dużo lepszym miejscem na pierwszą randkę będzie kawiarnia czy pub. W ostateczności gdyby coś szło nie tak, zawsze można wyjąć z portfela 10 czy 20 zł, położyć na stoliku, grzecznie przeprosić i po prostu bez większych ceregieli wyjść.

# 3 Piknik

Doskonały pomysł dla tych nieco bardziej odważnych i kreatywnych. Piknik na łonie natury – oczywiście w grę wchodzą raczej letnie, wiosenne, a w ostateczności jesienne wypady. Każdy  przygotowuje albo kupuje coś od siebie. Nie muszą być to wymyślne potrawy, jedynie proste przekąski. No i oczywiście kocyk. W każdym razie to dobra opcja na pierwszą randkę. Możecie sprawdzić swoją kreatywność, zaprezentować się z dobrej strony, pośmiać się i oczywiście porozmawiać o wszystkim. Prawda stara jak świat – przez żołądek do serca, ale nie próbujcie na pierwszej randce dotrzeć do serca w restauracji! Piknik jest zdecydowanie lepszym pomysłem! Nie wierzysz? Spróbuj.

# 4 Jazda na rowerze czy rolkach

Aktywne spędzanie czasu na pierwszej randce? Tak! To bardzo dobry i luźny pomysł. Nie musicie być zawodowymi sportowcami by pójść razem na rowery czy na rolki, oczywiście pod warunkiem, że umiecie jeździć i nie będziecie się czuć niekomfortowo. Krótka przejażdżka, a potem długa rozmowa. Całkiem nieźle, prawda? Warto jeszcze dodać, że aktywność fizyczna pobudza w mózgu produkcję endorfin, co za tym idzie, pierwsza randka będzie kojarzyć się z chwilami szczęścia!

Mało która pierwsza randka kończy się ślubem, nie mniej jednak najważniejsze o czym należy pamiętać to to, że na pierwszej randce liczy się swoboda i naturalność. Lepiej zatem wybrać się na wino nad rzekę niż pić prosecco z truskawkami w modnej restauracji. Zawsze trzeba dopuścić do siebie myśl, że z randki może nic nie wyjść i wcale nie musi być to niczyją winą. Najważniejsze jest to by zrozumieć, że drugiej osobie musi wystarczać to jaką osobą jesteś normalnie, bo właśnie normalną wersję Cebie będzie widzieć najczęściej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *